Конспект нод ліплення космос підготовча група. Конспект заняття з ліплення «Космонавт» у підготовчій до школи групі. Матеріал до заняття

Світлана Жаркова

Мета організованої освітньої діяльності:Розширювати та поглиблювати знання дітей про космос. Продовжуватиме знайомити дітей з Російським святом – Днем Космонавтики та героями космосу. Вчити дітей пишатися тим, що перший космонавт був російською людиною. Підвести дітей до розуміння таких моральних та вольових якостей Гагаріна як доброта, наполегливість, безстрашність, які допомогли йому стати знаменитою людиною. Виховувати взаємодопомогу, дружні стосунки, уміння працювати у команді, узгоджувати свої дії. Активізувати у промови прикметники у чудовому ступені. Виховувати повагу до професії космонавта та гордість за свою країну та за людей, які прославили Росію.

Розділ:Ліплення

Завдання:Продовжувати вчити дітей навичкам ліплення скульптури прийомом складання. Розвивати фантазію та творче мислення.

Збагачення словника:Космодром, астронавт, скафандр.

Активізація словника:орбіта, галактика, конструктивний та скульптурний метод ліплення.

Обладнання:зображення сонячної системи, планети на магнітах, картинки космічного корабля, астронавта, Юрія Гагаріна, пластилін, стеки для ліплення, дошка для ліплення.

Хід організаційно-освітньої діяльності:

Вихователь знаходить «дивний лист» для дітей 11 групи

Дорогі діти, давайте зберемося на килимі і відриємо конверт.

Росії потрібна допомога 11 групи у освоєнні космічного простору.

Білка та Стрілка.

12 квітня наша країна відзначає День Космонавтики. Чому саме у цей день відзначається у Росії таке свято?

(Справа в тому, що саме 12 квітня космонавт Юрій Гагарін здійснив перший у світі космічний політ).

А ви знаєте, на якому кораблі Юрій Олексійович Гагарін облетів довкола землі?

(На космічному кораблі "Схід").

А скільки було здійснено витків навколо землі?

(один).

А який був позивний у Юрія Гагаріна?

(Кедр).

Як називається оптичний прилад для дослідження та вивчення космічних тіл?

(телескоп).

Як прізвище першого українського конструктора міжпланетних кораблів?

(Сергій Павлович Корольов).

Молодці! Дійсно, ви багато знаєте, і я думаю, що ви готові відправитися в космічну подорож. Згодні? Я рада вам оголосити, що ви зараховані до команди зіркового десанту. Але бути космонавтом це не тільки почесно, це дуже важко.

Треба бути сміливим, рішучим, наполегливим, добрим, чуйним, треба багато знати, тоді тебе поважатимуть і любитимуть. Юрій Гагарін виховував у себе ці якості із самого дитинства.

Чи готові до польоту? Пройдемо на наш космічний корабель. Діти підходять до магнітної дошки.

Спершу пропоную прокласти курс польоту. Подивіться уважно на зоряне небо.

Гра «сонячна система»

Ціль:розвивати пам'ять, увагу, ерудицію

По порядку всі планети

Назве будь-хто з нас:

Раз – Меркурій, два – Венера,

Три - Земля, чотири - Марс,

П'ять - Юпітер, шість - Сатурн,

Сім – Уран, за ним – Нептун.

Запропонуйте згадати вірш та визначити на картинці, де яка планета розташована. Сказати, що кожна планета знаходиться на своїй орбіті, наче на дорозі і нікуди з неї не повертає. Саме з орбіт і ведеться звіт.

Отже: Курс прокладено, шлях перевірено.

На перший – другий – розрахуйся.

У космосі кожен космічний об'єкт повинен мати розпізнавальні знаки, тобто на обшивці корабля обов'язково перебувають прапор держави, якій належить це судно.

Ми з вами жителі якої країни чи якої держави? (Росія).

Тому на вашому кораблі має бути зображений Російський прапор. Я дам 3 кольорові смужки. В яких ще країн землі такі самі, як в Росії кольори на прапорі. (Франція, Нідерланди, Словаччина).

Діти збирають прапор Росії.

Приготуватись до старту!

Розминка перед стартом.

мета: розвиток психомоторики

Для зльоту необхідно виконати вправу:

Раз-два, стоїть ракета

(підняти руки вгору)

Три – чотири, скоро злет.

(Розвести руки в сторони)

Щоб долетіти до сонця

(коло рук)

Космонавтам потрібен рік.

(Руки до щок, похитати головою)

Але дороги нам не страшні

(Руки в сторони, нахили корпусом вправо - ліво)

Адже кожен з нас атлет

(згинати руки у ліктях)

Пролітаючи над землею

(Розвести руки в сторони)

Їй передамо привіт. (Підняти руки вгору і помахати)

Діти сідають за столи

- Пристебнути ремені!

(Є пристебнути ремені! (Імітують пристібання ременів на поясі).

Починаємо зворотний відлік!

(П'ять, чотири, три, два, один – пуск! (Великим пальцем імітують натискання кнопки вперед).

Як відбувається політ?

(Земля, політ проходить нормально)

Увага, Наш космічний корабель підлітає до Місяця.

Скажіть, будь ласка, що таке місяць? (Це супутник Землі.) Скажіть, Комусь із землян вдалося побувати на місяці? (Це був Американський астронавт Ніл Армстронг).

- Увага! Увага! Ми прилунали.

Ліплення космонавта.

Давайте космонавтів і висадимо їх на Місяць.

Вихователь показує технологічну карту "Космонавти".

Розгляд екіпірування космонавта:

Як ви вважаєте, навіщо космонавту таке обмундирування?

Комбінезонвиготовлений із дуже міцного матеріалу, який оберігає людину від будь-яких перевантажень: високого тиску, низької температури повітря. Усередині комбінезону підтримується стала температура, наближена до температури тіла людини.

Скафандртак само оберігає людину від космічних навантажень. Скафандр оснащений радіокеруванням: мікрофоном, навушниками, антеною, для того, щоб космонавти могли спілкуватися один з одним. До скафандру підключено кисневі балони, щоб можна було дихати.

Рукавиціта черевики оберігають руки та ноги людини.

Все обмундирування герметично з'єднане між собою.

Як ви вважаєте, з якого матеріалу можна зробити фігуру космонавта, щоб відобразити його у русі. (З пластиліну)

Так, тому що саме з пластиліну легко можна зафіксувати рух фігури.

Діти: Тулуб, ноги, руки можна виліпити з цілого шматка, а голову окремо і приєднати до тулуба.

Вихователь:Правильно. Цей спосіб називається комбінований. Ми комбінуємо 2 способи: скульптурний (з цілого шматка) та конструктивний з окремих частин (показ технологічної карти ліплення космонавта комбінованим способом).

Вихователь: Хлопці, я хочу запропонувати вам ще один цікавий спосіб ліплення, який дуже підійде для ліплення фігури космонавта Сідайте і уважно подивіться.

Вихователь:Спочатку мені необхідно поділити шматок пластиліну на 6 частин, дотримуючись всіх необхідних пропорцій. Далі зі шматка, призначеного для тулуба, розкочу довгий вузький циліндр. Один край, якого візьму в ліву руку, а правою закручуватиму вгору у вигляді спіралі (пружинки). Ліва рука при цьому не рухається, вона стоїть на столі, спираючись на лікоть. Спробуйте повторити мої рухи у повітрі. (Діти у повітрі повторюють рухи за вихователем)

Так само можуть бути зроблені ноги і руки, а можна їх виліпити і просто у формі стовпчиків.

Вихователь: Хлопці, як ви вважаєте, як називається цей спосіб?

Діти: Конструктивний.

Вихователь:Цілком правильно. З окремих деталей (як із конструктора) ми збираємо ціле – фігуру космонавта. Ми вже знайомі з цим способом, тільки раніше ми всі деталі ліпили просто з окремих циліндрів та стовпчиків.

Дивіться, що це летить?

До Місяця не може птах долетіти і прилунити,

Зате вміє це робити швидка…

Щоб на нас не приземлилася, повторюйте за мною:

Пальчикова гімнастика "комета"

Раз, два. Три, чотири, п'ять

(по одному загинають пальчики обох руках)

У космос полетів загін

(з'єднують долоні разом, піднімають руки догори)

Командир у бінокль дивиться

(пальці обох рук з'єднують з великими, утворюючи «бінокль»)

Що він бачить попереду?

Сонце, планети, супутники, комети.

(Загинають пальчики обох рук)

У космосі крізь товщу років

(стискають і розтискають пальці рук)

Крижаний летить об'єкт.

(Піднімають стислий кулак, нахиляють вправо-вліво)

Хвіст його - смужка світла,

(До кулака приєднують розкриті пальці другої руки - «хвіст»)

А звуть об'єкт комета.

(стискають та розтискають пальці рук).

Приступаємо до ліплення.


Діти висаджують свої готові роботи на макет місяця.

Давайте скажемо: До побачення, Місяць, полечу на Землю я. Повертаємось назад на нашу планету!

Ось такі роботи вийшли у моїх вихованців.

Висновок:

Чого навчилися сьогодні на занятті?

Що нового впізнали?

З яким настроєм працювали на занятті?

Кого б ще хотіли навчитися ліпити?

Анастасія Вікторівна Міхєєва
План-конспект заняття з ліплення у підготовчій до школи групі «Підкорювачі космосу»

План-конспект заняття в галузі художня творчість (ліплення)

у підготовчій до школи групі

Тема: «Підкорювачі космосу»

Завдання:

1. Закріплювати знання дітей щодо професії космонавта;

2. Формувати вміння дітей конструювати цілісний образ (космонавта) із окремих пластилінових частин;

3. Розвивати здатність виконувати завдання у точній послідовності;

4. Виховувати повагу до праці дорослих.

Освітні галузі:пізнавальний розвиток, соціально-комунікативний розвиток, художньо-естетичний розвиток, мовленнєвий розвиток, фізичний розвиток.

Словникова робота:скафандр.

Попередня робота:бесіда про майбутнє свято – день космонавтики; розгляд ілюстрацій на тему "Космос", читання віршів.

Матеріал:

Демонстраційний: готовий зразок космонавта, ілюстрація із зображенням ракети.

Роздатковий: пластилін 3-х кольорів за кількістю дітей, стеки.

ІКТ: відеоролик – зліт ракети на космодромі (1 хв. 30 сек.).

Хід заняття:

I. Вступна частина.

1. Уточнення теми заняття

Запитую у дітей, про людину якої професії ця загадка?

Він не льотчик, не пілот,

Він веде не літак,

А величезну ракету,

Діти, хто, скажіть це?

(космонавт)

Пропоную дітям послухати мою розповідь про професію космонавта і мене виправити, якщо я щось переплутаю у своїй розповіді.

2. Словесна гра «Скажи навпаки»

Космонавт літає в космос на невеликій ракеті (великий).

Він досліджує космос, де мало зірок та планет (багато).

Космонавт має бути слабким (сильним, боягузливим (сміливим, дурним (розумним, лінивим) і розсіяним (уважним)).

3. Мотивація на діяльність

Пропоную дітям вирушити на космодром та подивитися, як запускаються в космос ракети.

Показую зображення ракети на космодромі.

Говорю про те, що на космодромі не залишилося жодного космонавта. Уточнюю у дітей, що ми можемо зробити як допомогти нашій країні досліджувати космос.

Пропоную подивитися на матеріали, що лежать у дітей на столах. Запитую, яким способом ми ліпитимемо космонавта.

Показую готовий зразок космонавта та уточнюю спосіб ліплення. Даю дітям поетапний показ роботи (див. додаток). Уточнюю, що скафандр – це спеціальний одяг для космонавтів.

Щоб підготувати наших космонавтів для польоту в космос, нам самим потрібно пройти спеціальну підготовку.

4. Фізкультхвилинка «Космонавти»

У небі ясному сонці світить,

Поставили руку до лоба, прикриваємо очі від сонця

Космонавт летить у ракеті.

Потягнулися – руки нагору, зображаємо ракету

А внизу ліси, поля –

Нахиляємось, видивляємось ліси, поля

Розстеляється земля.

Руки розводимо убік, показуємо, як широко розстеляється земля

ІІ. Основна частина.

У ході самостійної роботи надаю індивідуальну допомогу. За допомогою інструкцій та спонукаючих питань регулюю діяльність дітей, навчаю давати словесний звіт про свої дії.

Що треба зліпити спочатку?

Як ми робимо тулуб?

Що ти вже зробив?

ІІІ. Заключна частина.

Пропоную дітям посадити наших космонавтів у ракету та відправити їх у космос. Діти оцінюють роботи кожної дитини, обґрунтовуючи свою відповідь.

Показую відео запуску ракети.

Уточнюю у дітей, чим ми сьогодні займалися, людину якої професії ми ліпили, для чого ми її створювали, яким способом.

Заняття закінчую віршем:

Він – приклад всім хлопців, його звуть героєм.

Гордо носить космонавт таке звання.

Щоб стати космонавтом, треба попрацювати:

День із зарядки починати, добре вчитися.

Дуже багато чекає різних випробувань.

Той, хто полетить у космос, їх пройти зобов'язаний.

Він будь-якої професії повинен знати секрети –

Адже на висоті такої не спитати поради.

Льотчик, доктор, астроном, інженер, фотограф,

І садівник він до того ж, а ще картограф.

Наче він зобразить гори, річки, сопки.

Рибалкам визначить, де пливуть оселедці.

Ми привіт йому пошлемо, нехай його зігріє:

«На Землі на тебе все чекаємо – прилітай швидше!»

Публікації на тему:

Запрошую на екскурсію до Дарвинівського музею. Тут відкрито виставку «Тварини в космосі», присвячену зоряним мандрівникам - тваринам.

У моїй групі малюки ще не все вміють робити, але завжди з цікавістю включаються до будь-якого творчого процесу. Ось і на цей раз я вирішила порадувати.

Цього року 12 квітня ми відзначаємо ювілейну дату Дня Космонавтики. Напередодні свята ми з хлопцями провели відкрите заняття з нетрадиційного.

12 квітня, у День космонавтики, ми з хлопцями відчули причетність до свята, яке відзначала вся країна. Ми «літали» космічним.

Мета: Систематизувати та збагачувати знання дітей про космос, космічні польоти, космонавтів. Завдання: освітні: 1). Закріпити знання.

МДОУ дитячий садок № 32 м. Рибінська. План – конспект НОД із навчання грамоті у підготовчій до школи групі на тему: «Звуки Г – К, літери.

Віра Олександрівна Новікова

Шановні колеги! Надаю вашій увазі конспект заняття з ліплення у підготовчій групі "Космічна подорож".

Програмний зміст:

1. Розширювати знання дітей про космос та космічні польоти.

2. Виховувати повагу до героїв космосу, бажання бути схожими на них,

розвивати пізнавальні інтереси в дітей віком.

3. Активізувати словник дітей: космос, планети, невагомість, космонавт, космічний корабель, метеорит, комета та інші.

4. Розвивати здібності до творчості.

Матеріал до заняття:

Ілюстрації про космос, планети, фотографія Ю. А. Гагаріна та космічного корабля "Схід".

Пластилін для кожної дитини, стеки, серветки для рук та дошки.

Хід заняття.

Правильно, День авіації та космонавтики.

У космічній ракеті під назвою "Схід"

Він перший на планеті піднятися до зірок зміг.

Співає про це пісні весняна крапель:

Навіки будуть разом Гагарін та квітень.

Показую портрет Ю. А. Гагаріна та питаю у дітей:

Хто зображений цьому портреті?- відповіді дітей.

Наш льотчик Юрій Олексійович Гагарін став першим космонавтом світу. Людина змогла побачити Землю з космосу.

А зараз ми перевіримо, що ви знаєте про космос.

Олеся Ємельянова "У космосі" Ланцюжок загадок про космос

Щоб око озброїти і з зірками дружити,

Чумацький шлях побачити щоб потрібен сильний. Телескоп

Телескопом сотні років вивчають життя планет.

Нам розповість про все розумний дядько. Астроном

Астроном - він звездочет, знає все протилежно!

Тільки краще зірок видно у небі повна. Місяць

До Місяця не може птах долетіти і прилунити,

Зате вміє це робити швидка. Ракета

Ракета має водія, невагомості любителя.

Англійською: "астронавт", а російською. Космонавт

Космонавт сидить у Ракеті, проклинаючи все на світі.

На орбіті як на зло з'явилося. НЛО

НЛО летить до сусіда із сузір'я Андромеди,

У ньому від нудьги вовком виє злий зелений. Гуманоїд

Гуманоїд з курсу збився, у трьох планетах заблукав,

Якщо зіркової карти немає. не допоможе швидкість. Світлана

Світло найшвидше літає, кілометри не вважає.

Дарує Сонце життя планетам, нам-тепло, хвости-. . Комети

Усі комета облетіла, все на небі оглянула.

Бачить у космосі нора – це чорна. Діра

У чорних дірах темрява чимось чорним зайнята.

Там закінчив свій міжпланетний політ. Зореліт.

Зореліт-сталевий птах, він швидше світла мчить.

Пізнає на практиці зіркова. Галактика.

А галактики летять у розсипну як хочуть.

Дуже здоровенний цей всесвіт!

Молодці! А зараз ви самі створюватимете Космос.

Вранці заздалегідь підготували тло для роботи.


Пропоную дітям вибрати матеріал (пластилін різного кольору), який стане в нагоді для їх творчості. Діти на своїх місцях виконують свою роботу.

Якщо хтось із дітей утрудняється у виборі кольору чи персонажа, підказую і направляю.

Якщо дитина швидко впоралася зі своєю роботою, можна їй запропонувати допомогти товаришу або зробити ще одного персонажа.


Аналіз колективної роботи.

Пропоную виліплені фігурки виставити на панораму зоряного неба, яку діти зробили раніше. Діти дають назву своєї роботи "Космічна подорож"



Публікації на тему:

Мета: згуртування дитячого колективу, познайомити та закріпити знання про свято 8 березня, виховувати інтерес до створення композицій, підтримувати.

Нашу картину ми вирішили назвати "Лютневий блакить". Лютий у нашому краї видався аномально теплим, швидко став танути сніг, а разом із ним.

Колективна робота до Дня космонавтики у старшій групі. Цілі та завдання: Продовжувати знайомити дітей з різною технікою нетрадиційного малювання.

Колективна робота з ліплення у старшій групі “Прикрасимо чайні чашки” Цілі: - розширити уявлення дітей про посуд, матеріал, з яких.

Зима в наші краї не поспішає, то снігом все запорошить, то розтане! Але прийшли хоч і невеликі морозці! У парки та сквери нашого міста.

Шахтарський дошкільний навчальний заклад

комбінованого типу №8 «Малюк»

управління освіти адміністрації м. Шахтарська.

Конспект

заняття з ліплення на тему:

« Космічне подорож »

/пластилінографія/

з дітьми підготовчої групи

Підготувала:

вихователь

Челишева С.Г.

2017р.

Ціль: підвищення інтересу та розширення знань дітей про космічний простір.

Завдання:

Продовжувати знайомити дітей із технікою пластилінографії;

Формувати вміння використовувати різноманітні прийоми (наліп, відтягування, згладжування), обробляти поверхню форми рухами пальців.

Закріпити прийоми вирізування симетричних предметів із паперу, складеного вдвічі (вирізати космічну ракету та космонавтів за самостійним намальованим контуром).

Виховувати прагнення діяти узгоджено, домовлятися у тому, хто яку частину роботи виконуватиме, як окремі зображення об'єднуватимуться у загальну картину, вміння доводити розпочату справу остаточно.

Розвивати колективну творчість, уяву, почуття композиції.

Розширювати та уточнювати знання дітей про космос.

Розвивати сприйняття кольору, форми, властивостей предметів та матеріалів.

Розширення уявлень дітей про різноманіття навколишнього світу. Заохочення спроб дітей ділитися з педагогом та однолітками різноманітними враженнями, удосконалювати мовлення, вміння відповідати на поставлені питання.

Виховувати почуття гордості за свою країну, пошану до героїв космосу, бажання бути схожими на них.

Матеріали та обладнання:

Для вихователя: ноутбук, зразок роботи, мольберт для показу техніки виконання.

Для дітей: чорний картон, пластилін, намистини, паєтки, кольоровий папір, ножиці, клей, серветки, олівці, клейонка, фломастери.

Хід

Скажіть, будь ласка, яке свято буде 12 квітня?

(День Авіації та космонавтики).

Це велике свято на честь льотчиків, космонавтів, конструкторів, котрі створюють ракети, космічні кораблі, штучні супутники Землі. Цього дня вперше радянська людина здійснила політ у космос.

І я пропоную вам сьогодні разом зі мною ненадовго вирушить у космос і побачити все те, що бачать космонавти.

Гра "Перевірка рівноваги".

Перевіримо вашу витривалість та вестибулярний апарат, тобто. вміння тримати рівновагу. Ви повинні стати розвести прямі руки в сторони, підняти одну ногу, зігнути її в коліні і простояти так на рахунок від1 до 10. Приготувалися, почали! Вважаємо 1-10.

В. – Побувати в космосі, це велика подія, яка дарує безліч вражень, а враження дуже добре допомагають творчості. Тому я пропоную вам зараз сісти за столи і разом зі мною зліпити наш дивовижний космос.

(діти переходять у робочу зону)

В. – Хлопці, давайте подивимося, що лежить у нас на столах (картон, кольоровий папір, пластилін, намистини, клей, фотографії Ю. Гагаріна). З цього можна зробити цілий космічний простір, наприклад, ось таке. (Виховник демонструє дітям зразок).

Зараз я розповім вам як зробити з пластиліну ось такі планети та комети.

Алгоритм виконання.

Вибираємо головний об'єкт (вирізка космонавта, космічного корабля), приклеюємо до центру роботи,

Щоб зліпити з пластиліну нашу планету нам знадобиться 3 кольори: шматочок зеленого, білого та синього. Змішуємо всі три кольори так, щоб на грудочці з'явилися розлучення. Сплющуємо. Прикріплюємо до роботи.

Щоб зробити такі зірки і комети наш пластилін потрібно спочатку прикріпити в те місце де буде зірка, а потім просто відтягнути пальчиком кінчики в сторони. Виходять такі промені. Також виконується хвіст комети.

Намистини та паєтки допоможуть нам зробити наш космос яскравим і сяючим, їх ми ось так кріпимо на пластилін.

Але, знайте, що в космосі не обійтися без вірного товариша та друга, тому працювати ви сьогодні будите парами, а в кінці ми подивимося, чия ж команда найкраще впоралася з роботою.

Ст. – Все зрозуміло? Ну тоді приступаємо до роботи.

(самостійна діяльність дітей)

Під час роботи лунає легка музика.

Наприкінці всі роботи викладаються на килимі, виходить космічний простір.

В. – Хлопці давайте подивимося на наш космос, які чудові роботи у вас вийшли. І все це ви зробили своїми руками.

В. – Яка робота на вашу думку вийшла найцікавіша? Чому?

В. – Сподобалося вам у космосі?

В. – Хлопці, я думаю, нашим космонавтам дуже сподобалися б ваші роботи, космос вийшов як справжній. Ну, а нам з вами час вирушати на Землю, адже тут на землі на нас чекає ще багато цікавого.

У ряді десятиліть, щороку

Ми мітимо новими космічними віхами,

Але пам'ятаємо: до зірок почався похід

З гагаринської російської «Поїхали!»

Програмні завдання:
Уточнити знання дітей про космос: планети Сонячної системи, сучасні літальні апарати, перші космонавти.
Продовжувати вчити створювати різні космічні апарати конструктивним та комбінованим способами. Вчити орієнтуватися і звертати увагу на ілюстрації, фотографії із зображенням ракети у космосі. Розвивати фантазію, уяву дітей. Розвивати дрібну моторику.
Активізувати словник дітей: космонавти, космічний корабель.

Попередня робота:
Розмова про космос: історія, значення науки і господарську діяльність людей. Розгляд зображень космічних літальних апаратів. Малювання космічної теми. Оформлення куточка "Наш космос", робота з етно календарем.

Обладнання:ілюстрації космосу, ракети, макет сонячної системи, шоломи з фольги, пластилін різних кольорів, стеки, коробочки від кіндер сюрпризу, кольоровий папір, картон, фольга.

Музичний ряд:музична композиція Жана Мішеля Жака

Хід заняття:
У студії лунає космічна музика. Педагог пропонує прослухати музичну композицію та уявити, в яку далеку подорож запрошує нас ця музика (космічна подорож).
- Чому ви так думаєте?
Музика загадкова, таємнича, незвична, як і космос.

Розповідь педагога:У давнину, коли наші предки жили ще в печерах, вони щоночі дивилися в небо і дивувалися: над їхніми головами в бездонній висоті виблискували незліченні крапки. Вони зникали на ранок, щоб з'явитися наступної ночі. І там, де вдень виблискував величезний диск Сонця, вночі, розганяючи пітьму, сяяв Місяць, який періодично змінював свою форму. Чому це відбувається, наші пращури не розуміли і пояснити не могли. Але минуло тисячоліття і на багато питань люди знайшли відповіді.
Давайте і ми з вами згадаємо зараз все те, що ми знаємо про космос.

Запитання до дітей:Що таке космос? Що знаходиться у космічному просторі? Чому Земля – найнезвичайніша планета? Як починали досліджувати космос? Хто був першим космонавтом? За допомогою якого літального апарата досліджували поверхню Місяця? Звідки стартують космічні кораблі? Як одягнені космонавти?

Педагог: Ось ми з вами зробили космічні шоломи і потрапили на космодром
Ми з тобою космонавти
І летимо в одній ракеті
Подивися, Земля під нами.
Невже ти не бачиш?
Ті космічні дали,
Яскравий старт та зірковий фініш?
Ти поглянь в ілюмінатор,
Зірки в космосі кружляють
Тому що космонавтам,
Вони ближчі і видніші

Давайте створимо свій космодром із супутниками, космічними кораблями, станціями. Діти самостійно створюють різні літальні апарати, збільшуючи за своїм бажанням кількість деталей та ускладнюючи конструкцію. Звернути увагу дітей на стійкість великих виробів, міцність з'єднань. Одні можуть передавати інформацію про погоду, інші допомагатимуть визначати місцезнаходження морських кораблів, треті забезпечують радіо та телевізійний зв'язок. Космічні кораблі полетять на різні планети, за межі сонячної системи, щоб дізнатися, чи там є життя і чи може людина туди полетіти.
Після заняття: Всі виконані вироби розташовують на космодромі – великому аркуші картону чи столі. Космодром може бути стартовим майданчиком для зльоту.

Використовувана література: І.Л. Ликова Образотворча діяльність у дитячому садку. Планування, конспекти, методичні рекомендації. (Стор. 186)