Pastabos apie mazgų modeliavimo erdvės parengiamąją grupę. Pamokos apie modeliavimą „Kosmonautas“ parengiamojoje mokyklai grupėje santrauka. Medžiaga pamokai

Svetlana Žarkova

Organizuojamos edukacinės veiklos tikslas: Plėsti ir gilinti vaikų žinias apie kosmosą. Toliau supažindinkite vaikus su Rusijos švente - Kosmonautikos diena ir kosmoso herojais. Išmokykite vaikus didžiuotis, kad pirmasis kosmonautas buvo rusas. Leiskite vaikams suprasti tokias moralines ir stiprios valios Gagarino savybes kaip gerumas, atkaklumas, bebaimis, kurios padėjo jam tapti žinomu žmogumi. Puoselėti savitarpio pagalbą, draugiškus santykius, gebėjimą dirbti komandoje, koordinuoti savo veiksmus. Kalboje suaktyvinkite aukščiausiojo lygio būdvardžius. Ugdyti pagarbą kosmonauto profesijai ir pasididžiavimą savo šalimi bei Rusiją šlovinusiais žmonėmis.

Skyrius: Modeliavimas

Užduotys: Toliau mokykite vaikus skulptūros lipdymo komponavimo technika įgūdžių. Ugdykite vaizduotę ir kūrybinį mąstymą.

Žodyno praturtinimas: Kosmodromas, astronautas, skafandras.

Žodyno aktyvinimas: orbitos, galaktikos, konstruktyvaus ir skulptūrinio modeliavimo metodas.

Įranga: Saulės sistemos vaizdas, planetos ant magnetų, erdvėlaivio, astronauto, Jurijaus Gagarino nuotraukos, plastilinas, modeliavimo rietuvės, modeliavimo lenta.

Organizacinės ir švietėjiškos veiklos eiga:

Mokytoja randa „keistą laišką“ 11 grupės vaikams

Mieli vaikai, susirinkime ant kilimo ir atplėškime voką.

Rusijai reikia 11 grupės pagalbos kosmoso tyrinėjimuose.

Belka ir Strelka.

Balandžio 12-ąją mūsų šalyje minima Kosmonautikos diena. Kodėl šią dieną Rusijoje švenčiama tokia šventė?

(Faktas tas, kad būtent balandžio 12 d. kosmonautas Jurijus Gagarinas atliko pirmąjį pasaulyje skrydį į kosmosą).

Ar žinote, kokiu laivu Jurijus Aleksejevičius Gagarinas skrido aplink žemę?

(Erdvėlaivyje „Vostok“).

Kiek apsisukimų aplink žemę buvo padaryta?

(Vienas).

Koks buvo Jurijaus Gagarino šaukinys?

(Kedras).

Kaip vadinasi optinis prietaisas, skirtas kosminiams kūnams tirti ir tirti?

(teleskopas).

Kaip vadinasi pirmasis Rusijos tarpplanetinio erdvėlaivio dizaineris?

(Sergejus Pavlovičius Korolevas).

Gerai padaryta! Iš tiesų, jūs daug žinote ir manau, kad esate pasirengęs leistis į kosminę kelionę. Ar sutinkate? Džiaugiuosi galėdamas pranešti, kad esate įtrauktas į Starship Troopers komandą. Tačiau būti astronautu yra ne tik garbė, bet ir labai sunku.

Reikia būti drąsiam, ryžtingam, atkakliam, maloniam, užjaučiančiam, reikia daug žinoti, tada būsi gerbiamas ir mylimas. Šias savybes Jurijus Gagarinas ugdė savyje nuo vaikystės.

Pasiruošę skristi? Eikime į mūsų erdvėlaivį. Vaikai prieina prie magnetinės lentos.

Pirmiausia siūlau nubrėžti skrydžio kursą. Atidžiai pažiūrėkite į žvaigždėtą dangų.

Žaidimas "Saulės sistema"

Tikslas: lavinti atmintį, dėmesį, erudiciją

Visos planetos tvarkingai

Kiekvienas iš mūsų gali įvardyti:

Vienas - Merkurijus, du - Venera,

Trys - Žemė, keturi - Marsas,

Penki - Jupiteris, šeši - Saturnas,

Septyni yra Uranas, po kurio seka Neptūnas.

Paprašykite jų prisiminti eilėraštį ir paveikslėlyje nustatyti, kur yra planeta. Sakyti, kad kiekviena planeta yra savo orbitoje, tarsi kelyje ir niekur neišsijungia. Ataskaita saugoma orbitose.

Taigi: Kursas nutiestas, kelias patikrintas.

Mokėkite už pirmą ar antrą.

Kosmose kiekvienas kosminis objektas turi turėti atpažinimo ženklus, tai yra, ant laivo odos turi būti valstybės, kuriai šis laivas priklauso, vėliava.

Jūs ir aš esame kokios šalies ar valstijos gyventojai? (Rusija).

Todėl jūsų laive turėtų būti Rusijos vėliava. Duosiu 3 spalvotas juosteles. Kurių kitų šalių vėliavoje yra tokios pat spalvos kaip ir Rusijos? (Prancūzija, Nyderlandai, Slovakija).

Vaikai renka Rusijos vėliavą.

Pasiruoškite pradėti!

Prieš startą apšilkite.

taikinys: psichomotorinių įgūdžių ugdymas

Norėdami pakilti, turite atlikti šiuos pratimus:

Vienas-du, ten raketa

(pakelk rankas aukštyn)

Trys - keturi, greitai pakilkite.

(išskleiskite rankas į šonus)

Kad pasiektų saulę

(apsukite rankas)

Astronautams reikia metų.

(rankos prie skruostų, papurtyti galvą)

Bet keliai mums nebaisūs

(rankos į šonus, kūnas pasviręs į dešinę – į kairę)

Kiekvienas iš mūsų yra sportininkas

(sulenkite alkūnes)

Skraido virš žemės

(išskleiskite rankas į šonus)

Pasisveikinkime su ja. (pakelkite rankas aukštyn ir pamojuokite)

Vaikai sėdi prie stalų

- Prisisekite saugos diržus!

(Prisisekite saugos diržus! (pamėgdžiokite diržo tvirtinimo diržus).

Pradėkime atgalinį skaičiavimą!

(Penki, keturi, trys, du, vienas – pradėkite! (nykščiu imituokite mygtuko pirmyn paspaudimą).

Kaip vyksta skrydis?

(Žemė, skrydis normalus)

Dėmesio, mūsų erdvėlaivis artėja prie Mėnulio.

Pasakyk man, prašau, kas yra mėnulis? (Tai yra Žemės palydovas.) Sakykite, ar kam nors žemiečiams pavyko aplankyti Mėnulį? (Tai buvo amerikiečių astronautas Neilas Armstrongas).

- Dėmesio! Dėmesio! Mes nusileidome mėnulyje.

Astronauto modeliavimas.

Paimkime keletą astronautų ir išlaipinkime juos Mėnulyje.

Mokytojas parodo technologinį žemėlapį „Kosmonautai“.

Atsižvelgti į astronautų įrangą:

Kaip manote, kodėl astronautui reikia tokių uniformų?

Kombinezonai pagaminti iš labai patvarios medžiagos, kuri apsaugo žmogų nuo bet kokios perkrovos: aukšto slėgio, žemos oro temperatūros. Kombinezono viduje palaikoma pastovi temperatūra, artima žmogaus kūno temperatūrai.

Skafandras Tai taip pat apsaugo žmogų nuo kosminių perkrovų. Kostiume yra radijo valdymas: mikrofonas, ausinės, antena, kad astronautai galėtų bendrauti tarpusavyje. Deguonies bakai yra prijungti prie kostiumo, kad galėtumėte kvėpuoti.

Kumštinės pirštinės o batai saugo žmogaus rankas ir kojas.

Visos uniformos yra hermetiškai sujungtos viena su kita.

Kaip manote, iš kokios medžiagos galima padaryti astronauto figūrą, kad būtų parodytas jo judėjimas? (Pagaminta iš plastilino)

Taip, nes būtent iš plastilino galima nesunkiai užfiksuoti figūros judesius.

Vaikai: Liemenį, kojas, rankas galima lipdyti iš viso gabalo, o galvą atskirai ir pritvirtinti prie liemens.

Pedagogas: Teisingai. Šis metodas vadinamas kombinuotu. Sujungiame 2 būdus: skulptūrinį (iš viso kūrinio) ir konstruktyvų iš atskirų dalių (rodomas astronauto skulptūros technologinis žemėlapis kombinuotu metodu).

Auklėtojas: Vaikinai, noriu jums pasiūlyti dar vieną įdomų lipdymo būdą, kuris labai tinka astronauto figūrai lipdyti. Atsisėskite ir atidžiai apžiūrėkite.

Pedagogas: Pirmiausia reikia padalyti plastilino gabalėlį į 6 dalis, laikantis visų reikiamų proporcijų. Toliau iš korpusui skirto gabalo iškočiosiu ilgą siaurą cilindrą. Vieną kraštą, kurį paimsiu į kairę ranką, o dešine suksiu į viršų spiralės pavidalu (spyruoklė). Kairė ranka nejuda, ji stovi ant stalo, remiasi į alkūnę. Pabandykite pakartoti mano judesius ore. (Vaikai ore kartoja judesius paskui mokytoją)

Kojos ir rankos gali būti pagamintos taip pat, arba galite jas tiesiog suformuoti stulpelių pavidalu.

Auklėtojas: Vaikinai, kaip manote, kaip vadinasi šis metodas?

Vaikai: Konstruktyvus.

Pedagogas: Visiškai teisingai. Iš atskirų dalių (kaip iš konstrukcinio komplekto) surenkame visumą – astronauto figūrą. Su šiuo metodu jau esame susipažinę, tik anksčiau visas dalis lipdydavome tiesiog iš atskirų cilindrų ir kolonų.

Matai, kas skraido?

Paukštis negali skristi į mėnulį ir nusileisti mėnulyje,

Bet greitasis gali tai padaryti...

Kad jis nenukristų ant mūsų, pakartokite po manęs:

Pirštų gimnastika "kometa"

Vienas, du. Trys, keturi, penki

(po vieną sulenkite abiejų rankų pirštus)

Į kosmosą išskrido būrys

(sudėkite delnus, pakelkite rankas aukštyn)

Vadas žiūri pro žiūronus

(abiejų rankų pirštai sujungti su nykščiais, suformuojant „žiūronus“)

Ką jis mato į priekį?

Saulė, planetos, palydovai, kometos.

(sulenk abiejų rankų pirštus)

Erdvėje per metų storį

(suspauskite ir atlaisvinkite pirštus)

Ledinis skraidantis objektas.

(pakelkite suspaustą kumštį, pakreipkite į kairę ir į dešinę)

Jo uodega yra šviesos juostelė,

(atviri antrosios rankos pirštai pritvirtinti prie kumščio - „uodega“)

O objekto pavadinimas yra kometa.

(suspauskite ir atlaisvinkite pirštus).

Pradėkime lipdyti.


Vaikai pasodina savo baigtus darbus ant mėnulio maketo.

Tarkime: Atsisveikink, mėnuli, aš skrisiu į Žemę. Grįžkime į mūsų planetą!

Štai tokį darbą dirbo mano mokiniai.

Išvada:

Ko šiandien išmokote klasėje?

Ką naujo išmokote?

Kokia buvo tavo nuotaika pamokos metu?

Kas dar norėtumėte išmokti lipdyti?

Anastasija Viktorovna Mikheeva
Parengiamosios mokyklos „Kosmoso užkariautojų“ modeliavimo pamokos metmenys

Meninės kūrybos (modeliavimo) pamokų metmenys

parengiamosios mokyklos grupėje

Tema: „Kosmoso užkariautojai“

Užduotys:

1. Įtvirtinti vaikų žinias apie kosmonauto profesiją;

2. Ugdyti vaikų gebėjimą iš atskirų plastilino detalių konstruoti holistinį (astronauto) įvaizdį;

3. Ugdyti gebėjimą atlikti užduotį tikslia seka;

4. Ugdykite pagarbą suaugusiųjų darbui.

Ugdymo sritys: pažinimo raida, socialinė ir komunikacinė raida, meninė ir estetinė raida, kalbos raida, fizinis vystymasis.

Žodyno darbas: skafandras

Preliminarus darbas: pokalbis apie artėjančią šventę – Kosmonautikos dieną; žiūrint iliustracijas tema „Erdvė“, skaitant eilėraščius.

Medžiaga:

Demonstracija: paruoštas astronauto pavyzdys, raketos iliustracijos.

Dalomoji medžiaga: 3 spalvų plastilinas pagal vaikų skaičių, rietuvės.

IKT: vaizdo įrašas – raketos kilimas kosmodrome (1 min. 30 sek.).

Pamokos eiga:

I. Įvadinė dalis.

1. Pamokos temos patikslinimas

Klausiu vaikų, apie kokią profesiją ši mįslė?

Jis ne pilotas, ne lakūnas,

Jis neskraido lėktuvu,

Ir didžiulė raketa

Vaikai, kas tai, sakyk man?

(astronautas)

Kviečiu vaikus pasiklausyti mano pasakojimo apie astronauto profesiją ir pataisyti, jei ką nors supainioju savo pasakojime.

2. Žodžių žaidimas „Pasakyk priešingai“

Astronautas skrenda į kosmosą maža (didele) raketa.

Jis tyrinėja erdvę, kur mažai žvaigždžių ir planetų (daug).

Astronautas turi būti silpnas (stiprus, bailus (drąsus), kvailas (protingas, tingus (darbštus)) ir abejingas (dėmesingas).

3. Motyvacija veiklai

Kviečiu vaikus eiti į kosmodromą ir stebėti, kaip į kosmosą paleidžiamos raketos.

Kosmodrome rodau raketos vaizdą.

Kalbu apie tai, kad kosmodrome neliko nė vieno kosmonauto. Klausiu vaikų, ką galime padaryti, kaip padėti mūsų šaliai tyrinėti erdvę.

Siūlau pažvelgti į medžiagas, kurios yra ant vaikų stalų. Klausiu, kaip lipdysime astronautą.

Parodau gatavą astronauto modelį ir paaiškinu skulptūros metodą. Vaikams žingsnis po žingsnio demonstruoju darbelį (žr. priedą). Paaiškinsiu, kad skafandras yra speciali kosmonautų apranga.

Norėdami paruošti savo astronautus kosminiam skrydžiui, mes patys turime būti specialiai apmokyti.

4. Kūno kultūros užsiėmimas „Kosmonautai“

Giedrame danguje šviečia saulė,

Pridėkite ranką prie kaktos, apsaugokite akis nuo saulės

Astronautas skrenda raketa.

Ištiesk ranką – pakelk rankas, apsimesk raketa

O apačioje yra miškai ir laukai -

Pasilenkiame, dairomės miškų, laukų

Žemė plinta.

Ištiesiame rankas į šonus, parodydami, kaip plačiai skleidžiasi žemė

II. Pagrindinė dalis.

Savarankiško darbo metu teikiu individualią pagalbą. Nurodymų ir skatinančių klausimų pagalba reguliuoju vaikų veiklą, mokau žodžiu atsiskaityti apie savo veiksmus.

Ką pirmiausia turėtumėte nulipdyti?

Kaip gaminame liemenį?

Ką jau padarei?

III. Paskutinė dalis.

Kviečiu vaikus susodinti mūsų astronautus į raketą ir išsiųsti į kosmosą. Vaikai įvertina kiekvieno vaiko darbą, pagrįsdami savo atsakymą.

Rodau vaizdo įrašą apie raketos paleidimą.

Klausiu vaikų, ką šiandien veikėme, kokią profesiją žmogui modeliavome, kodėl jį sukūrėme ir kokiu būdu.

Pamoką baigiu eilėraščiu:

Jis yra pavyzdys visiems vaikinams, jis vadinamas didvyriu.

Astronautas išdidžiai turi šį titulą.

Norėdami tapti astronautu, turite sunkiai dirbti:

Pradėkite dieną mankštindamiesi ir gerai mokykitės.

Laukia daug įvairių testų.

Kiekvienas, kuris skrenda į kosmosą, turi juos praleisti.

Bet kurios profesijos jis turėtų žinoti paslaptis -

Juk tokiame aukštyje negalima klausti patarimo.

Pilotas, gydytojas, astronomas, inžinierius, fotografas,

Ir jis yra sodininkas, taip pat kartografas.

Jis tiksliai pavaizduos kalnus, upes ir kalvas.

Žvejai galės nustatyti, kur plaukia silkė.

Siųsime jam sveikinimus, leisime jam sušilti:

„Visi žemėje tavęs laukia – ateik greičiau!

Publikacijos šia tema:

Kviečiu į ekskursiją į Darvino muziejų. Čia veikia paroda „Gyvūnai erdvėje“, skirta žvaigždžių keliautojams – gyvūnams.

Mano grupėje vaikai dar ne viską moka, bet visada su susidomėjimu įsitraukia į bet kokį kūrybinį procesą. Taigi šį kartą nusprendžiau įtikti.

Šiais metais balandžio 12-ąją švenčiame Kosmonautikos dienos metines. Šventės išvakarėse su vaikinais pravedėme atvirą netradicinės veiklos pamoką.

Balandžio 12-ąją, Kosmonautikos dieną, su vaikinais jautėmės įsitraukę į šventę, kurią šventė visa šalis. Mes „skridome“ kosmose.

Tikslas: Susisteminti ir praturtinti vaikų žinias apie kosmosą, skrydžius į kosmosą ir astronautus. Tikslai: edukaciniai: 1).Įtvirtinti žinias.

MDOU darželis Nr.32 Rybinske. Planas - edukacinių užsiėmimų raštingumo ugdymui rengiamojoje mokyklai grupėje santrauka tema: „Skamba G - K, raidės.

Vera Aleksandrovna Novikova

Mieli kolegos, pristatau modeliavimo pamokos parengiamojoje grupėje „Kelionės į kosmosą“ santrauką!

Programos turinys:

1. Plėsti vaikų žinias apie kosmosą ir kosminius skrydžius.

2. Ugdykite pagarbą kosmoso herojams, norą būti tokiems kaip jie,

ugdyti vaikų pažintinius interesus.

3. Aktyvinkite vaikų žodyną: kosmosas, planetos, nesvarumas, astronautas, erdvėlaivis, meteoritas, kometa ir kt.

4. Ugdykite kūrybiškumą.

Medžiaga pamokai:

Iliustracijos apie kosmosą, planetas, A. Gagarino ir erdvėlaivio „Vostok“ nuotraukos.

Plastilinas kiekvienam vaikui, rietuvės, servetėlės ​​rankoms, lentos.

Pamokos eiga.

Teisingai, Aviacijos ir kosmonautikos diena.

Kosminėje raketoje „Vostok“

Jis pirmasis planetoje pakilo į žvaigždes.

Pavasario lašai dainuoja apie tai:

Gagarinas ir April bus kartu amžinai.

Rodau Yu portretą ir klausiu vaikų:

Kas pavaizduotas šiame portrete – vaikų atsakymai.

Mūsų pilotas Jurijus Aleksejevičius Gagarinas tapo pirmuoju kosmonautu pasaulyje. Žmogus galėjo pamatyti Žemę iš kosmoso.

Dabar mes patikrinsime, ką žinote apie kosmosą.

Olesya Emelyanova „Kosmose“ Mįslių apie kosmosą virtinė

Aprūpinti akį ir susidraugauti su žvaigždėmis,

Norėdami pamatyti Paukščių Taką, jums reikia galingo. Teleskopas

Teleskopai buvo naudojami planetų gyvybei tirti šimtus metų.

Protingas dėdė mums viską pasakys. Astronomas

Astronomas – jis yra astronomas, jis viską žino iš vidaus!

Tik pilnas dangus matomas geriau nei žvaigždės. Mėnulis

Paukštis negali skristi į mėnulį ir nusileisti mėnulyje,

Bet ji gali tai padaryti greitai. Raketa

Raketoje yra vairuotojas, nulinės gravitacijos mėgėjas.

Angliškai: „astronautas“, o rusiškai. Astronautas

Astronautas sėdi raketoje ir keikia viską pasaulyje -

Kaip pasisekė, jis pasirodė orbitoje. NSO

NSO atskrenda pas savo kaimyną iš Andromedos žvaigždyno,

Piktas žalias iš nuobodulio jame kaukia kaip vilkas. Humanoidas

Humanoidas prarado kursą, pasiklydo trijose planetose,

Jei nėra žvaigždžių žemėlapio. Greitis nepadės. Sveta

Šviesa skrenda greičiausiai, ji neskaičiuoja kilometrų.

Saulė suteikia gyvybę planetoms, mums -šiluma, uodegos-. .Kometos

Kometa apskriejo viską, apžiūrėjo viską danguje.

Mato erdvėje skylę – ji juoda. Skylė

Juodosiose skylėse tamsą užima kažkas juodo.

Ten jis baigė savo tarpplanetinį skrydį. Žvaigždžių laivas.

Žvaigždžių laivas yra plieninis paukštis, jis veržiasi greičiau už šviesą.

Žvaigždė mokosi praktiškai. galaktika.

O galaktikos skraido kaip nori.

Ši visata yra labai šauni!

Gerai padaryta! O dabar tu pats sukursi Kosmosą.

Ryte iš anksto paruošėme foną darbui.


Kviečiu vaikus pasirinkti medžiagą (įvairių spalvų plastiliną), kuri bus naudinga jų kūrybai. Vaikai dirba savo vietose.

Jei vienam iš vaikų sunku pasirinkti spalvą ar charakterį, siūlau ir vadovauju.

Jei vaikas greitai baigė savo darbą, galite pasiūlyti jam padėti draugui ar sukurti kitą personažą.


Komandinio darbo analizė.

Visas išpuoselėtas figūras siūlau pastatyti ant žvaigždėto dangaus panoramos, kurią vaikai padarė anksčiau. Vaikai savo kūriniui pavadina „Kelionės į kosmosą“



Publikacijos šia tema:

Tikslas: suburti vaikų kolektyvą, supažindinti ir įtvirtinti žinias apie Kovo 8-osios šventę, ugdyti domėjimąsi kompozicijų kūrimu, palaikyti.

Savo paveikslą nusprendėme pavadinti „vasario mėlyna“. Vasaris mūsų regione pasirodė neįprastai šiltas, sniegas greitai pradėjo tirpti, o kartu su juo.

Kolektyvinis darbas Kosmonautikos dienai vyresniųjų grupėje. Tikslai ir uždaviniai: Toliau supažindinti vaikus su įvairiomis netradicinio piešimo technikomis.

Kolektyvinis modeliavimo darbas vyresniųjų grupėje „Puoškime arbatos puodelius“ Tikslai: - plėsti vaikų supratimą apie patiekalus, iš kurių medžiaga.

Žiema į mūsų kraštą atkeliauja neskuba, kartais viską apdengs, kartais ištirps, bet dabar mūsų miesto parkuose ir skveruose atkeliavo net nedidelis šerkšnas!

Kalnakasių ikimokyklinė ugdymo įstaiga

kombinuotas tipas Nr. 8 „Baby“

Šachtersko administracijos švietimo skyrius.

Abstraktus

modeliavimo pamoka tema:

« Erdvė kelionė »

/plastinografija/

su parengiamosios grupės vaikais

Parengė:

mokytojas

Čelyševa S.G.

2017 m

Tikslas: didinti vaikų susidomėjimą ir žinias apie kosmosą.

Užduotys:

Toliau supažindinti vaikus su plastilinografijos technika;

Ugdykite gebėjimą naudoti įvairias technikas (lopyti, traukti, lyginti), pirštų judesiais apdoroti formos paviršių.

Sustiprinkite simetriškų objektų iškirpimo iš perlenkto popieriaus metodus (iškirpkite kosminę raketą ir astronautus pagal savarankiškai nubrėžtą kontūrą).

Ugdykite norą veikti koordinuotai, susitarti, kas kokią darbo dalį atliks, kaip atskiri įvaizdžiai bus sujungti į bendrą vaizdą, gebėjimą užbaigti pradėtą ​​darbą.

Ugdykite kolektyvinį kūrybiškumą, vaizduotę, kompozicijos jausmą.

Plėsti ir patikslinti vaikų žinias apie erdvę.

Ugdykite spalvų, formų, daiktų ir medžiagų savybių suvokimą.

Plėsti vaikų supratimą apie juos supančio pasaulio įvairovę. Skatinti vaikų bandymus pasidalyti įvairiais įspūdžiais su mokytoja ir bendraamžiais, tobulinti savo kalbą, gebėjimą atsakyti į užduodamus klausimus.

Ugdyti pasididžiavimo savo šalimi jausmą, pagarbą kosmoso herojams ir norą būti panašiam į juos.

Medžiagos ir įranga:

Mokytojui: nešiojamas kompiuteris, pavyzdinis darbas, molbertas technikai demonstruoti.

Vaikams: juodas kartonas, plastilinas, karoliukai, blizgučiai, spalvotas popierius, žirklės, klijai, servetėlės, pieštukai, audinys, flomasteriai.

Judėti

Prašau pasakyti, kokia šventė bus balandžio 12 d.?

(Aviacijos ir kosmonautikos diena).

Tai didelė šventė, skirta pagerbti pilotus, kosmonautus ir dizainerius, kuriančius raketas, erdvėlaivius ir dirbtinius Žemės palydovus. Šią dieną pirmą kartą į kosmosą išskrido sovietinis žmogus.

Ir aš siūlau šiandien trumpam išvažiuoti su manimi į kosmosą ir pamatyti viską, ką mato astronautai.

Žaidimas „Tikrinti likutį“.

Ištirsime Jūsų ištvermę ir vestibiuliarinį aparatą, t.y. gebėjimas išlaikyti pusiausvyrą. Turite atsistoti, ištiesti tiesias rankas į šonus, pakelti vieną koją, sulenkti ją ties keliu ir taip atsistoti skaičiuojant nuo 1 iki 10. Pasiruoškite, pradėkime! Skaičiuojame 1-10.

V. – Išvykimas į kosmosą – puikus renginys, suteikiantis daug įspūdžių, o įspūdžiai labai padeda kūrybai. Todėl kviečiu jau dabar sėsti prie stalų ir kartu su manimi kurti mūsų nuostabią erdvę.

(vaikai persikelia į darbo vietą)

V. - Vaikinai, pažiūrėkime, kas yra ant mūsų stalų (kartonas, spalvotas popierius, plastilinas, karoliukai, klijai, Yu. Gagarino nuotraukos). Iš viso to galite padaryti, pavyzdžiui, tokią išorinę erdvę. (mokytojas parodo vaikams pavyzdį).

Dabar aš jums pasakysiu, kaip iš plastilino padaryti tokias planetas ir kometas.

Darbo atlikimo algoritmas.

Pasirinkite pagrindinį objektą (astronauto išpjovą, erdvėlaivį), priklijuokite prie darbo centro,

Norėdami suformuoti savo planetą iš plastilino, mums reikės 3 spalvų: žalios, baltos ir mėlynos gabalėlio. Sumaišykite visas tris spalvas, kad ant gabalėlio atsirastų dryžių. Išlyginkite jį. Pridedame prie darbo.

Norint pagaminti tokias žvaigždes ir kometas, mūsų plastilinas pirmiausia turi būti pritvirtintas prie tos vietos, kur bus žvaigždė, o tada tiesiog pirštu patraukite galus į šonus. Tai spinduliai, kuriuos gauname. Taip pat atliekama kometos uodega.

Karoliukai ir blizgučiai padės mums padaryti savo erdvę ryškią ir spindinčią, mes pritvirtiname juos prie plastilino.

Tačiau žinokite, kad kosmose neapsieisite be ištikimo bendražygio ir draugo, todėl šiandien dirbsite poromis, o pabaigoje pamatysime, kieno komanda darbą atliko geriausiai.

V. – Ar viskas aišku? Na, tada kimbam į darbą.

(savarankiška veikla vaikams)

Dirbant groja lengva muzika.

Pabaigoje visas darbas išdėliojamas ant kilimo, sukuriant išorinę erdvę.

V. – Vaikinai, pažiūrėkime į mūsų erdvę, kokius nuostabius darbus padarėte. Ir visa tai padarėte savo rankomis.

K. – Kuris darbas, jūsų nuomone, buvo įdomiausias? Kodėl?

V. – Ar patiko kosmose?

V. – Vaikinai, manau, mūsų kosmonautams jūsų darbas labai patiktų, erdvė pasirodė kaip tikra erdvė. Na, o tau ir man laikas keliauti į Žemę, nes čia, žemėje, mūsų laukia dar daug įdomių dalykų.

Per kelis dešimtmečius kiekvienais metais

Žymime naujus kosminius etapus,

Tačiau prisimename: kelionė į žvaigždes prasidėjo

Iš Gagarino rusiško "Eime!"

Programinės įrangos užduotys:
Patikslinkite vaikų žinias apie kosmosą: Saulės sistemos planetas, šiuolaikinius orlaivius, pirmuosius astronautus.
Toliau mokykite, kaip konstruktyviais ir kombinuotais būdais kurti skirtingus erdvėlaivius. Išmokite naršyti ir atkreipkite dėmesį į iliustracijas ir nuotraukas, vaizduojančias raketą erdvėje. Ugdykite vaikų vaizduotę ir kūrybiškumą. Lavinti smulkiąją motoriką.
Suaktyvinkite vaikų žodyną: astronautai, erdvėlaivis.

Preliminarus darbas:
Pokalbis apie kosmosą: istorija, reikšmė mokslui ir žmonių ūkinė veikla. Erdvėlaivių vaizdų tyrimas. Piešimas kosmoso tema. „Mūsų erdvės“ kampelio puošimas, darbas su etnokalendoriumi.

Įranga: kosmoso iliustracijos, raketos, saulės sistemos maketas, folijos šalmai, įvairių spalvų plastilinas, rietuvės, Kinder staigmenų dėžutės, spalvotas popierius, kartonas, folija.

Muzikinis serialas: Jean Michel Jacques muzikinė kompozicija.

Pamokos eiga:
Studijoje skamba kosminė muzika. Mokytojas siūlo pasiklausyti muzikinės kompozicijos ir įsivaizduoti, į kokią ilgą kelionę mus kviečia ši muzika (kelionė į kosmosą).
– Kodėl taip manai?
Muzika paslaptinga, paslaptinga, neįprasta, kaip ir erdvė.

Mokytojo istorija: Senovėje, kai mūsų protėviai dar gyveno urvuose, kiekvieną vakarą žiūrėdavo į dangų ir stebėdavosi: bedugno aukštumose virš jų galvų kibirkščiavo begalė taškų. Jie dingo iki ryto ir pasirodė kitą naktį. O ten, kur dieną kibirkščiavo didžiulis Saulės diskas, naktį, sklaidydamas tamsą, švietė Mėnulis, kuris periodiškai keisdavo savo formą. Mūsų protėviai nesuprato ir negalėjo paaiškinti, kodėl taip atsitiko. Tačiau tūkstantmečiai praėjo ir žmonės rado atsakymus į daugybę klausimų.
Dabar prisiminkime viską, ką žinome apie kosmosą.

Klausimai vaikams: Kas yra erdvė? Kas yra kosmose? Kodėl Žemė yra pati neįprastiausia planeta? Kaip pradėjote tyrinėti kosmosą? Kas buvo pirmasis astronautas? Kuris orlaivis buvo naudojamas tyrinėti Mėnulio paviršių? Iš kur paleidžiami erdvėlaiviai? Kaip rengiasi astronautai?

Mokytojas: Taigi jūs ir aš padarėme kosminius šalmus ir patekome į kosmodromą.
Jūs ir aš esame astronautai
Ir skrendame ta pačia raketa
Žiūrėk, Žemė yra po mumis.
Ar nematai?
Tie kosminiai atstumai
Ryški pradžia ir puiki pabaiga?
Pažiūrėk pro iliuminatorių,
Žvaigždės sukasi erdvėje
Nes astronautai
Jie yra arčiau ir labiau matomi

Sukurkime savo kosmodromą su palydovais, erdvėlaiviais, stotimis. Vaikai savarankiškai kuria skirtingus orlaivius, padidindami dalių skaičių ir apsunkindami dizainą. Atkreipkite vaikų dėmesį į didelių amatų stabilumą ir ryšių tvirtumą. Pamokos pabaigoje vaikai pasakoja, kam skirtas tas ar kitas erdvėlaivis Vieni gali perduoti informaciją apie orus, kiti gali padėti nustatyti jūrų laivų buvimo vietą, treti – radijo ir televizijos ryšius. Erdvėlaiviai skris į skirtingas planetas, esančias už Saulės sistemos ribų, siekdami išsiaiškinti, ar ten yra gyvybė ir ar gali ten skristi žmogus.
Po pamokos: visi baigti amatai dedami ant kosmodromo – didelio kartono lapo arba ant stalo. Kosmodromas gali būti starto aikštelė kilimui.

Naudotos nuorodos: I.L. Lykova Vizualinė veikla darželyje Planavimas, užrašai, metodinės rekomendacijos (p. 186).